باغ وحش وکیل آباد مشهد
[تعداد: 4    میانگین: 3.3/5]

باغ وحش وکیل آباد مشهد تنها باغ وحش مشهد می باشد، که در مجاورت پارک جنگلی وکیل آباد و شهربازی کوهستان پارک قرار گرفته است. در این باغ وحش از انواع گونه‌های حیوانی، گوشتخوار و علف خوار، آبزی، خزنده و پرندگان  نظیر، شیر، شتر، خزندگانی مثل مار، خرس، ماهی، انواع پرندگان مختلف، انواعی از گوزن، میمون و شامپانزه و … نگهداری می‌شود.

باغ وحش وکیل آباد، در سال ۱۳۵۹ و در زمینی به وسعت چهار هکتار ساخته شد. در حال حاضر باغ وحش وکیل آباد بزرگترین باغ وحش ایران می باشد و از لحاظ تعداد و تنوع حیوانات بهترین باغ وحش ایران می باشد.

ببر اندونزی، ببر بنگال، پلنگ آفریقا، تمساح، قوچ و میش آئوراد، اوریکس سفید، لاما (شبیه شتر)، سیاه‌گوش از جمله حیواناتی هستند که به صورت کاملا انحصاری و اختصاصی در این مجموعه نگهداری می‌شوند. طبق آمار مجموعه باغ وحش وکیل آباد مشهد ۱۲۵ گونه جانوری شامل ۶۱ گونه پستانداران، ۴۹ گونه پرندگان، و جوندگان، ۵ گونه خزندگان و ۱۰ گونه آبزیان وجود دارند که جمعاً تعداد آنها به ۸۱۲ گونه جانوری می‌رسد. تکثیر گونه‌های درحال انقراض نیز یکی دیگر از فعالیت‌های مهم در باغ وحش وکیل آباد مشهد محسوب می‌شود.

وجود این باغ در کنار پارک جنگلی وکیل آباد و شهربازی کوهستان پارک شادی و همین طور قرار داشتن در مسیر جاده طرقبه و شاندیز جذابیت خاصی به این باغ وحش بخشیده است.

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر کاربران

  1. هنوز هیچ نظری در مورد این مکان ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید، این گوی و این میدان :)