سد چالیدره مشهد
[تعداد: 3    میانگین: 4.7/5]

به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری در ، منتشر شده است.

سد چالیدره مشهد

سد چالیدره مشهد یکی از جاذبه های تفریحی و گردشگری اطراف مشهد است. این مکان در جاده طرقبه و ۱۰ کیلومتری غرب مشهد و در دره ای به همین نام (چالی دره) واقع شده سد چالیدره برای آبیاری باغ‌های اطراف طرقبه ساخته شده و دارای امکانات تفریحی مانند قایق سواری، ماهیگیری و رستوران است.

سد چالیدره یک سد خاکی با هسته رسی است که بوسیله رودخانه جاغرق پرآب می شود. این سد در ابتدای جاده روستای نقندر و در سمت چپ جاده در دره ای با همین نام ساخته شده است. اخیرا به همت شهرداری طرقبه و سازمان گردشگری هزینه های بسیار زیادی برای زیبا سازی ارتفاعات اطراف سد صورت گرفته و مجتمع تفریحی توریستی چالیدره حاصل این تلاش می باشد. مکانهای زیبا جهت استراحت و همچنین قایقرانی از جمله محلهای جالب این مجموعه می باشد.

مساحت چالیدره طرقبه ۱۶۰ هکتار می باشد که دارای موقعیت خاص و ایده آل است. ۳۲ هزار اصله درخت در فضای سبز آن کاشته شده است.

نظر شما درباره سد چالیدره مشهد

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر کاربران

  1. مهدی گفت:

    چالیدره پتانسیل اینو داره که بهتر بشه ، ولی یک بدی که داره الان جای پارک هست، فکر کنم اگر همراه با گسترش چالیدره ، جای پارک هم بیشتر کنند خیلی بهتر می شه.

  2. شجاع گفت:

    جالب است بدانید که سد چالیدره بوسیله جوی آب سیمانی با عرض ۵۰ سانت بصورت انحرافی از محل رودخانه جاغرق طی سال آبگیری میشود