سرزمین موجهای آبی مشهد
[تعداد: 8    میانگین: 4.4/5]

مجموعه فرهنگی ورزشی پارک آبی با عنوان سرزمین موجهای آبی، بزرگترین پارک آبی خاورمیانه و یکی از جاهای دیدنی مشهد، به لحاظ وسعت و از نظر سرپوشیده بودن و همچنین از حیث امکانات در رده کاملترین پارک های آبی دنیا به شمار می آید. این مجموعه با فراهم آوردن محیطی امن در خدمت سلامت جسمی و در طول آن سلامت روان تک تک افراد جامعه بوده و بی گمان یکی از قطبهای تفریحی کشور به شمار می آید. بی مثال بودن این مجموعه باعث گشته تا به تجربه ای دلچسب و به یادماندنی برای زائرین و مجاورین بارگاه ملکوتی آقا علی بن موسی الرضا (ع) فراهم آورد.

مجموعه موجهای آبی از تجهیزات متنوع و بازیهای مختلف و امکانات بسیار جالب انگیز همچون سرسره “تاپسی توروی ” سرسره های سرعتی، پیچشی،تویسر،آهسته ،چاله فضایی، استخر موج، منطقه مخصوص بازی کودکان ،استخر برکه ، سونای بخار و خشک و مجموعه های سرویس دهی همچون رستوران،کافی شاپ،فروشگاه لوازم ورزشی و غیره میباشد.

هزینه ساخت این مجموعه بالغ بر یکصد میلیارد ریال سرمایه ریالی و یک میلیون یورو و سرمایه ارزی برآوردشده که در مساحت ۸۴۶۰ متر مربع و زیربنایی بالغ بر ۲۳۰۰۰ متر مربع ساخته شده است. این پارک که دارای استاندارد اروپائی EN 1069 بوده و بزرگترین و کاملترین پارک آبی سرپوشیده آسیا است.

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر کاربران

  1. هنوز هیچ نظری در مورد این مکان ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید، این گوی و این میدان :)