موزه سکه تهران
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

موزه سکه تهران یکی از موزه های گرانبهای شهر تهران و ایران می باشد که در خیابان امام خمینی تهران و در ساختمان مرکزی بانک سپه واقع شده ‌است. موزه سکه تهران یکی از بزرگترین و ارزشمندترین مجموعه سکه‌های قدیمی از ۲۷۰۰ سال قبل تاکنون است. هم چنین در این موزه برخی از سکه‌های خارجی از جمله سکه یادبود بازی‌های المپیک مونترال کانادا و بازی‌های آسیایی تهران در سال ۱۹۷۴ میلادی به چشم می‌خورد. از جمله اشیای جانبی در این موزه می توان به برخی از هدایای دریافتی از سوی بانک سپه و همچنین شاهنامه فردوسی به خط امیر تومان به همراه تفنگ وی که در غائله آذربایجان و مبارزه با روس‌ها به کار گرفته شده، نام برد.

مجموعه موزه سکه ادوار مختلف تاریخ ایران از قدیم‌ترین ایام (از زمان لیدی‌ها) تا به امروز را در بر می‌گیرد. وجود مسکوکات خود گویای واقعیتهای بیشماری از ازمنه گذشته است که نه تنها وقایع اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و همچنین خط، ظرافت هنری،‌ نمایش طرح لباس، تزیینات سلاطین و مراسم مذهبی را به نمایش می‌گذارد بلکه خود به بیان آن نیز می‌پردازد.

  • همزمان با آغار تعطیلات تابستانی، زمان بازدید از موزه سکه بانک‌ سپه به عنوان منحصر به فردترین موزه خاورمیانه ، روزهای زوج هر هفته، به استثنای ایام تعطیل از ساعت ۹ الی ۱۵ برای بازدید عموم به صورت رایگان باز می‌باشد.

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر کاربران

  1. هنوز هیچ نظری در مورد این مکان ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید، این گوی و این میدان :)