پارک ملت مشهد
[تعداد: 2    میانگین: 4.5/5]

پارک ملت مشهد در غرب شهر مشهد و در ضلع شمال غربی میدان آزادی واقع شده است. این پارک بزرگترین پارک مشهد، و یکی از مجهز ترین و زیباترین پارک های مشهد و ایران می باشد. مساحت پارک ملت مشهد ۷۲۰ هزارمترمربع است. این پارک در تاریخ ۱۳۴۳ در مکانی خارج از شهر مشهد آن زمان طراحی شد. بوستان ملت توسط دو مهندس و  طراح انگلیسی و به سبک پارک های انگلستان طراحی شده است ولی ساخت آن چندین سال بعد توسط مهندسین ایرانی تمام شده است.

امکانات و تجهیزات پارک ملت مشهد

پارک ملت دارای شهربازی، تاسیسات ورزشی و فضای سبز بزرگی است. این پارک مشهد بزرگترین پارک در محدوده شهرستان مشهد می‌باشد. این پارک دارای امکاناتی نظیر شهربازی، امکانات بهداشتی، محوطه بازی کودکان، مسجد، استخر شنا، میادین ورزشی، زمین فوتبال، تنیس، پیست اسکی، زمین های ورزشی چند منظوره، مکان اختصاصی برای ورزش بانوان، کافی شاپ، کتابخانه، مجتمع فرهنگی-هنری و … می باشد.

درخت های گوناگون و گلکاری ها و خیابان و حوض ها و اقامتگاه های موقت و دیگر تجهیزات و امکانات تفریحی و موقعیت مناسب شهری، باعث شده است تا این پارک همواره محل استراحت و تفریح شهروندان مشهدی و زائران باشد.

یکی از ویژگی ها و امکانات مهم پارک ملت، وجود یکی از مجهزترین شهربازی های ایران و مشهد در داخل این مجموعه است، فانفار شهربازی پارک ملت مشهد یکی از مرتفع ترین فانفار های خاورمیانه می باشد.

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر کاربران

  1. هنوز هیچ نظری در مورد این مکان ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید، این گوی و این میدان :)