پیست اسکی دیزین شمیرانات
[تعداد: 2    میانگین: 4.5/5]

پیست اسکی دیزین شمیرانات یکی از پیست های محبوب کشور می باشد که در شهرستان کرج در استان البرز واقع شده‌است و سالانه گردشگران داخلی و خارجی زیادی را به خود جذب می کند. این پیست اولین پیست اسکی در ایران می باشد که از طرف فدراسیون جهانی اسکی مورد تائید برای برگزاری مسابقات رسمی شناخته شد.

پیست دیزین که ۲۳ پیست اسکی دارد در شمال کوههای تهران و به فاصله ۱۲۳ کیلومتر از مسیر جاده چالوس و ۷۱ کیلومتری از مسیر شمشک قرار گرفته است. تاریخ نصب اولین دستگاههای بالابر در دیزین به سال ۱۳۴۸ می باشد که شامل ۴ تله کابین شاله، قله، دره، چمن، ۲ تله سیژ قله و چمن، ۷ تله اسکی بشقابی شامل دوبل مایر، سی چال، گوزنی، پشت ویل، مبتدی، چمن و یک تله اسکی چکشی است. برخی از پیستهای دیزین شامل پیست اسنو پارک، پیست یو، پیست مبتدی و پیست چمن می باشد.

ارتفاع پائین ترین نقطه از سطح دریا ۲۶۵۰ متر و بلندترین نقطه آن ۳۶۰۰ متر می باشد. مدت زمان فصل اسکی در دیزین که بیشترین زمان را برای اسکی بازان درایران فراهم آورده از اوایل آذرماه تا اواسط اردیبهشت ماه می باشد.

امکانات رفاهی پیست دیزین بنا به توسعه وسعت منطقه شامل ۲ هتل، ‌۱۹ کلبه و ۶ رستوران است. فعالیت مجموعه دیزین به فصل زمستان محدود نمی شود، در سال ۱۳۷۲ با نظر فدراسیون جهانی اسکی و همکاری متخصصان این رشته کلنگ احداث پیست اسکی روی چمن دراین منطقه زده شد که در تابستان ورزش اسکی روی چمن در این پیست توسط علاقمندان صورت می پذیرد.

پیست اسکی روی چمن دیزین ۶۵۰ متر طول دارد. همه ساله در این منطقه مسابقات جهانی اسکی روی چمن برگزار می‌شود. همزمان، در مناطق دیگر دیزین از جمله منطقه پیست چمن، امکان فعالیت‌هایی از قبیل دوچرخه سواری کوهستانی، تیراندازی با کمان، کایت سواری و غیره موجود است و گردشگران از باغ گل و گونه‌های نادر گیاهان کوهستانی بازدید می‌نمایند.

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر کاربران

  1. هنوز هیچ نظری در مورد این مکان ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید، این گوی و این میدان :)